29 отзывов
МАГАЗИН ВЕСОВ И ЛАБОРАТОРНЫХ ПРИБОРОВ ЛАБЗОНА В ХАРЬКОВЕ0505956447

Уважаемые Клиенты! Звоните 0505956447 Гигрометры, термометры, весы и гири, комбинезоны, бахилы, перчатки в наличии. В офисе мы в будни с 9 до 16. Всем здоровья! Спасибо за понимание!

Весовое и лабораторное оборудование. Лабзона Харьков

Щодо повірки кранових ваг типу OCS

Щодо повірки кранових ваг типу OCS

Щодо повірки кранових ваг типу OCS

З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон від 05.06.2014 № 1314-VII «Про метрологію та метрологічну діяльність». У зв’язку з цим змінились критерії та методи повірки та сертифікації ваг.

Раніше всі кранові ваги проходили «Державну метрологічну атестацію» та отримували «Свідоцтво про метрологічну атестацію» від уповноважених органів з метрології. Потім з цим свідоцтвом користувач щорічно міг зробити переповірку ваг.

Наразі всі кранові ваги OCS, які відпускаються з заводу мають «Свідоцтво про калібрування» за новим метрологічним стандартам ДСТУ ISO/IEC 17025 видане тими ж самими уповноваженими органами з метрології. Згідно нового «Технічного регламенту щодо неавтоматичних зважувальних приладів» затвердженого Постановою Кабінета Міністрів України №1062 від 16-12-2016 ці ваги є вагами не комерційного призначення. Багато з вас питає: а в чому різниця? 

Для розуміння даного питання надаємо витяг з Технічного регламенту:

Ваги не комерційного призначення – це ваги, які не використовують у наступних випадках:

  1. для визначення маси під час проведення комерційнихоперацій;
  2. для визначення маси з метою обчислення мита, тарифу, податку, знижки, штрафу, винагороди, відшкодування або аналогічного видуплати;
  3. для визначення маси з метою застосування законів, інших нормативно-правових актів або висновку експерта, виданого в ході судовогопровадження;
  4. для визначення маси у медичній практиці для зважування пацієнтів під час медичного огляду, діагностування талікування;
  5. для визначення маси для виготовлення ліків за рецептом в аптеках та визначення маси під час проведення аналізу в медичних і фармацевтичних лабораторіях;
  6. для визначення ціни на основі маси для цілей прямого продажу товарів населенню та фасуваннятоварів.

Також для вашого розуміння ми роз’яснюємо вам процедуру перевірки та калібрування ваг. По суті змінилась назва документу, який ми отримуємо, але ваги так само проходять калібрування та випробування на заводі. А потім проводиться їх випробування та калібрування на спеціалізованих розривних машинах в державних органах з метрології. Всі крюки для ваг як і раніше також проходять сертифікацію та мають свідоцтво про перевірку. Просто тепер при щорічній переповірці органи метрології не ставлять вам голограмну наклейку в паспорті, а просто видають вам нове свідоцтво про калібрування, яке підтверджує точність показників ваг на протязі 1 року.

В заключення можемо підвести підсумки: сам процес та якість перевірки ваг не змінились, тому ви можете бути впевнені в їх точності та якості. Якщо вам потрібно використовувати ваги як комерційні, наприклад для прямого продажу товару, то звичайно тут вони вам не підходять. Але як ми всі знаємо в більшості випадків ваги кранові використовують на підприємствах, заводах, складах і т.д. для зважування в технологічних процесах і в цьому випадку – це ваги не комерційного призначення!

Другие новости